Nieuwsoverzicht

Speeddate met oud-leerlingen helpt derdeklassers bij profielkeuze

Locatie Papendrecht

Op donderdag 12 februari organiseerde het Willem de Zwijger College een inspirerende speeddatesessie voor leerlingen uit havo 3 en vwo 3. Het doel van de middag was om leerlingen meer inzicht te geven in mogelijke studierichtingen en hen te ondersteunen bij het maken van hun profielkeuze.

Tijdens deze middag gingen zo’n twintig oud-leerlingen in gesprek met de huidige derdeklassers. In 5 rondes van 5 minuten vertelden zij over hun studie, beroep en loopbaan. De diversiteit was groot: van geneeskunde tot accountancy, van een medewerker van de Koninklijke Marechaussee tot iemand die tegenwoordig zelf op school werkt. Ook bijzonder was de aanwezigheid van een alumnus die in 2007 eindexamen deed en tegenwoordig in Soesterberg woont. De betrokkenheid onder oud-leerlingen bleek daarmee hoog.

Reacties van havo- en vwo-leerlingen
De derdeklassers gaven aan veel te hebben gehad aan de gesprekken met de oud-leerlingen.

· “Het is fijn om met iemand te praten die echt weet hoe het is om een profiel te kiezen en verder te studeren.”

· “Door de gesprekken besef ik dat er meerdere mogelijkheden zijn, ook als je bijvoorbeeld van havo naar mbo of van vwo naar hbo wilt.”

Veel leerlingen gaven aan dat het helpt om eerlijke verhalen te horen van mensen die niet veel ouder zijn dan zijzelf.

Reacties van oud-leerlingen
De oud-leerlingen kijken positief terug op de middag. Zo werd er aangegeven:
“Ik heb hier twee jaar geleden eindexamen gedaan. Best een beetje gek om terug te zijn maar wel heel leuk. Ook goed dat dit wordt georganiseerd, in mijn tijd had ik dit ook erg nuttig gevonden.”

Opvallend vonden oud-leerlingen dat de derdeklassers hun profielkeuze tegenwoordig vaker baseren op interesse en talent dan op een specifieke vervolgstudie.

Afsluiting met docenten
De middag werd afgesloten met een informeel samenzijn tussen de leerlingen zelf een aantal docenten. ‘’We kijken terug op een geslaagde editie waarin ik erg trots ben op de oud-leerlingen die bereid zijn om onze huidige leerlingen verder te helpen’’, geeft Marisa Van Loenen (loopbaanbegeleider) aan. ‘’Volgend jaar willen we dit opnieuw organiseren, want het was een groot succes’’.

Ook vanuit de oud-leerlingen klonk waardering voor het warme schoolklimaat:

“Het was ook erg leuk om onze docenten van vroeger weer te zien.”

Kortom: het was een gezellige en waardevolle middag voor de oud-leerlingen, maar zeker ook voor de huidige leerlingen en docenten.

Oud leerlingen
D337a70a 7f87 4caf 8e3c 8dfe0b447175

STO Techniek Belevingsdagen

Wij waren erbij!

Op 10 en 11 maart doken onze brugklasleerlingen in de wereld van techniek tijdens de STO Techniek Belevingsdagen in de parkeergarage van LOKET in Zwijndrecht. Samen met ruim 1.500 leerlingen uit de regio ontdekten zij hoe veelzijdig, vernieuwend en inspirerend techniek kan zijn.

IMG 2301

In de media| Samen leren op het Willem de Zwijger College

Mavo 3-leerlingen helpen groep 8-leerlingen 

Het Willem de Zwijger college, beter bekend als De Willem, is een bijzonder samenwerkingsproject gestart met IKC Beatrix en basisschool Anne Frank. Mavo 3-leerlingen trekken wekelijks op met groep 8-leerlingen om hen te helpen op vlakken waar ze extra ondersteuning kunnen gebruiken. Het project loopt tot de meivakantie en draait om persoonlijke hulpvragen van de leerlingen, variërend van rekenen en spelling tot Engels.

Locatie

Papendrecht

Van der Palmstraat 2
3351 HA Papendrecht
Telefoon 078 – 6417970
E-mailadres: wdz-administratie@ozhw.nl 

Locatie

Hardinxveld-Giessendam

Bellefleur 4
3371 NA Hardinxveld-Giessendam
Telefoon 0184 – 613711
E-mailadres: wdz-administratie@ozhw.nl

© Willem de Zwijger College 2025

Onderdeel van Onderwijsgroep OZHW